Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak
Dodaj temat! Odpowiedz! 
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Gazeta Szkolna 
 Człowiek, którego podziwiam
 Autor: Wiadomość:
15.09.2015 14:04
Klik
Administrator
Administrator
Klik :: Avatar:
Grupa: Administratorzy
Postów: 117
Człowiek, którego podziwiam    Cytuj!   
15.09.2015 14:25
Szymon Szostak
Początkujący
Początkujący
Szymon Szostak :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
Skąd: Staszow
Człowiek, którego podziwiam, to Lorkin z książek "Misja Ambasadora","Łotr" oraz "Królowa Zdrajców". Bohater ten to młody chłopiec, zajmujący się uzdrawianiem.
Książki te opowiadają o przygodach magicznych, to znaczy uzdolnionych magicznie ludzi, kształcących się w szkole magicznej "Glidii", ale są też "dzicy", czyli tacy, którzy albo nie mogą kontrolować swoich mocy, albo ktoś ich nielegalnie nauczył.
Wracając do bohatera. W pierwszej książce wyjeżdża on do Sachaki, jako zastępca ambasadora Dannyla. Najpierw jest nudno, ale później jego życiu niespodziewanie coś zagraża. Gdy jedna z niewolnic przychodzi do niego i gdy ma już nastąpić "zbliżenie", do pokoju nagle przychodzi druga niewolnica, Tyvara, i zabija tą pierwszą.
Dalej Lorkin udaje się z nią do Azylu, krainy zdrajców, aby tam pełnić funkcje na sądzie Tyvary, jako obrońca.
W mieście Zdrajców zostaje zatrudniony jako pomocnik. Jest prawie jedynym mężczyzną-magiem, (prawie wszystkie są kobietami) ale znajduję sobie kolegę; Evar miał na imię.
Następnie wraca on do Gildii, która miejscowi się w krainie zwanej Kyralią, i jakoś sobie daje radę.

Podziwiam go za to, że wszystko co robi, jest w imię dobra. Zawsze wszystkim pomaga, nawet, gdy i jego życie jest zagrożone. Dlatego jest moim "mentorem". Serdecznie polecam wszystkim przeczytać tę książki, ponieważ to co napisałem, jest tylko skrótem jego dokonań.

Szymon Szostak 2015
  Cytuj!   
15.09.2015 14:38
Jakub Bargiel 1
Początkujący
Początkujący
Jakub Bargiel 1 :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 29
Człowiek, którego podziwiam to Lionel Messi. Jest to słynny piłkarz grający w hiszpańskim klubie FC Barcelona oraz w reprezentacji Argentyny.
Podziwiam go za piękną grę w piłkę. Messi był ciężko chory. W wieku dziewięciu lat przestał rosnąć. Jedynym ratunkiem dla niego były codzienne zastrzyki kosztujące 100 000 za miesiąc. FC Barcelona zaoferowała mu spłacenie tych zastrzyków oraz zapisała go do swojej szkółki. Kiedy Messi stał się profesjonalnym piłkarzem niektórzy zaczęli go zrównywać z błotem. On pokazuje co potrafi i zdobywa piękne bramki. Zdobył już 4 złote piłki co jest do tej pory najlepszym wynikiem w historii piłki nożnej. Dlatego podziwiam go również za wytrwałość. Leo Messi to człowiek, którego ja bardzo podziwiam.

Nara  Cytuj!   
15.09.2015 14:38
krzysiek binkiewicz
Początkujący
Początkujący
krzysiek binkiewicz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
Cześć.
Człowiek którego podziwiam to NeymarJr.
Podczas meczu Brazylia - Kolumbia dostał korkiem od buta w plecy.
Po długiej operacji nareszcie biega i może grać i wcale się nie poddaje i gra. Bardzo go podziwiam. Podczas różnych meczów prawie cały czas dstaje kontuzje ale i tak gra.Ciągle może grać i myślę, że będzie grał w Chempions League. Oby już nigdy nie miał żadnej kontuzji. Pozdrawiam.  Cytuj!   
15.09.2015 14:40
NataliaCichoń
Nowy
Nowy
Grupa: Użytkownicy
Postów: 6
Cześć.
Człowiekiem, którego podziwiam jest Wolfgang Amadeusz Mozart, Który skomponował wiele wspaniałych utworów, w tym mój ulubiony Marsz Turecki.
Podziwiam Mozarta ponieważ wspaniale grał na pianinie, miał wiele cierpliwości do komponowania utworów.
Mozart pracował nad mszą żałobną Requiem. Twierdził, że praca nad tym utworem go wykańczała.
Dwa miesiące później zmarł. Pochowano go w grobie dla ubogich.
Z tego co widziałam w filmie "Amadeusz" mogę stwierdzić, że był baaardzo szalony. Całkowicie poświęcał się pracy nad utworami.
Lubił jednak też dużo imprezować. :-) :-) Bardzo też podziwiam Johna Greena, który jest autorem świetnych książek w tym: Gwiazd naszych wina, Papierowe miasta ( moja ulubiona książka i film :-) ) 19 razy Katherine, Szukając Alaski oraz Will Grayson,Will Grayson.
Podziwiam go ponieważ ma wspaniałą wyobraźnię. "Gwiazd naszych wina" to jego najbardziej zyskowna książka na podstawie, której powstał też film. W roku 2014 został uznany przez magazyn Time za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. :-) Prowadzi wraz ze swoim bratem Hankiem konto na YouTube "VlogBrothers" :-) ;-)  Cytuj!   
15.09.2015 14:40
Ewa Sobieniak
Nowy
Nowy
Ewa Sobieniak :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 9
Człowiekiem, którego podziwiam jest WIKTORIA, bohaterka książki "Dwa serca do płaczu" . Podziwiam ją za to, że dzielnie przeszła swój pechowy rok.
W dniu trzynastych urodzin zaczyna dopadać ją pech.
Wiktoria mieszka z tatą w Warszawie. Jej mama od roku jest w Anglii i pracuje w szpitalu jako pielęgniarka, zarabiając na spłatę ich kredytów. Tata pracuje w zakładzie poprawczym i nie otrzymuje dużej zapłaty. Dziewczyna rozpoczyna naukę w gimnazjum, w którym nikogo nie zna.
Pewnego dnia miała po raz pierwszy iść z tatą do pracy, w poprawczaku. Nie była z tego zadowolona ponieważ wiedziała że wiele z wychowanków swojego taty trafiło tam nawet przez morderstwo.
Poznała tam Roberta, którego nazywała " zielonookim bandytą". Wiktoria jedzie do Anglii na święta, by spędzić je z mamą , ale tata zostaje w domu.
Nie chcąc samemu spędzać świąta zaprosił do siebie ROBERTA!!!
Wiktoria , dziewczyna chcąca wykorzystać każdą okazje do spotkania się z ukochanym została postawiona między młotem a kowadłem. A to tylko jeden z jej problem. Jest ona wspaniałą , mądrą, pracowitą dziewczynką, która przez roczny wyjazd mamy miała cały dom na głowie i mimo tego dała rade !!  Cytuj!   
15.09.2015 14:41
Natalia Bilska
Początkujący
Początkujący
Natalia Bilska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 23
Osoba, którą podziwiam to Liam Payn - 22-letni wokalista zespołu One Direction. Ogromna ilość osób obrażała go i robi to nadal. Mało osób wie co przeszedł.
Liam prawie umarł po urodzeniu i lekarze, aby utrzymać go przy życiu dawali mu 32 zastrzyki dziennie.
Przez wiele lat miał problemy ze zdrowiem i żył z jedną nerką, był on zastraszany w szkole i brał lekcje boxu, w celu samoobrony.
Payn zapraszał jedną dziewczyne na randke 23 razy a on mu odmawiała za każdym razem. Kiedy chłopak pierwszy raz poszedł na casting do programu X-Factor został odrzucony i upokorzony w telewizji , ale wrócił tam dwa lata później.
Teraz Liam jest jedną z największych gwiazd na świecie, razem z kolegami z zespołu. Jednak Liamowi się udało. Ma wspaniałą dziewczynę Sophie, miliony fanów, którzy wspierają go we wszystkim co robi, oraz najlepszych przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina.
To właśnie on nauczył mnie, aby być sobą, nigdy się nie poddawać, i zawsze sięgać po swoje marzenia.

,,Bądź sobą, każdy inny jest zajęty"~ Liam Payne  Cytuj!   
15.09.2015 14:44
Karol Szeląg
Początkujący
Początkujący
Karol Szeląg :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Człowiek, którego podziwiam to Bartosz Kapustka. Jest to 19-letni reprezentant Polski w piłce nożnej. W meczu Polska-Gibraltar zdobył swoją pierwsza bramkę w reprezentacji. Najpierw grał w Tarnovii Tarnów, lecz potem dostał ofertę przejścia do Cracovi. Jest to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Polsce. Bartosz był zawsze bardzo zmotywowany. Na treningi przychodził z bratem, był najmłodszy w drużynie. Na treningi przychodził z bratem. O miejsce w drużynie musiał ciężko walczyć i dużo trenować. Musiał jednak pogodzić sport ze szkołą, gdyż niedawno zdawał maturę. Teraz gra na pomocy i ma numer 10 na koszulce. Cenię go upartość w dążeniu do celu i za wytrwałość.  Cytuj!   
15.09.2015 14:45
Ola Wilk
Początkujący
Początkujący
Ola Wilk :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Człowiek, którego podziwiam to Hazel Grace z filmu "Gwiazd naszych wina".
Hazel to szesnastoletnia dziewczyna chora na raka tarczycy z przerzutami do płuc.
Nie znosi grup wsparcia, na które każą chodzić jej rodzice. Jednak właśnie tam poznaje Augustusa.
August miał amputowaną jedną nogę. Nastolatkowie zakochują się w sobie i mimo wielu przeszkód wyjeżdżają za granice. Po powrocie August dowiaduję się, że jego choroba nie odpuszcza.
Niedługo potem zaczyna jeździć na wózku inwalidzkim, a następnie umiera. Hazel jest załamana śmiercią ukochanego, bo nie sądziła,że to on umrze pierwszy.
Dziewczyna i tak walczy z chorobą. Według mnie to ona jest prawdziwym wzorem do naśladowania.
Pozdrawiam Ola  Cytuj!   
15.09.2015 14:52
Patrycja Opałacz
Początkujący
Początkujący
Patrycja Opałacz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 27
Tom Leppard - pochodzi z Londynu. Jest to człowiek wytatuowany w cętki biegający w dziczy na 4-łapach.
Jego prawdziwe nazwisko to Tom Woodbridge. Zanim zaczął szalone życie był żołnierzem.
Wcześniej był uważany przez Guinness World Records za światowo najbardziej wytatuowanego mężczyznę. Wydał an tatuaże £ 5500 .
Mężczyzna ma 67 lat, mieszka. W 2008 roku mieszkał w zrujnowanym Booth na szkockiej wyspie Skye. Przebywał tam 20 lat, mieszka bez prądu i bez mebli.
Prowadził życie pustelnika. Raz w tygodniu przebywał 3-milową podróż aby odebrać emeryturę oraz kupić nową żywność, lecz na starość przeprowadził się w pobliżu Kyleakin


Pan Tom Mówi nam :

"Byłem całkowicie zadowolony w Bothy ale jestem jak każdy inny - Robię się za stary na tego rodzaju życia.

"Musiałem kajakiem płynąć do Kyle raz w tygodniu na zakupy i to stawało się zbyt trudne dla mnie - byłem jednym wielka fala z dala od katastrofy Jest to dość nieprzyjemny odcinek wody..

"Jakieś sześć tygodni temu przyjaciel z łodzi zaproponował, że weźmie mnie i po prostu postanowił tam i wtedy iść."


Podziwiam go za to, ze miał odwagę i pomysł na życie a nie marudził jak większość Miał dobry pomysł lecz trochę szalony. Był on człowiekiem podziwianym oraz był on atrakcją turystów wyspy.
Jest to człowiek, którego nawet warto naśladować - nie polecam


Mam nadzieję, że podobał wam się post
  Cytuj!   

 Szybka odpowiedź
Imię:
Post:
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Gazeta Szkolna 
Dodaj temat! Odpowiedz! 
Wygenerowano w 0.272 sek. © 2006-2015 Marek Poniewierka [Klik] * PHP BP Team *