Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak
Dodaj temat! Odpowiedz! 
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Gazeta Szkolna 
 Pomysł na biznes
 Autor: Wiadomość:
21.04.2015 11:02
Klik
Administrator
Administrator
Klik :: Avatar:
Grupa: Administratorzy
Postów: 117Dobry pomysł na własną i dobrą firmę, to jest podstawa prawdziwego sukcesu w biznesie.
Napiszcie dziś na temat:

Mój pomysł na biznes.

(Na przyszłość lub nawet na dziś.
Dla siebie lub dobre rady dla innych. Na poważnie lub na wesoło.)    Cytuj!   
21.04.2015 13:10
kuba strzyz
Początkujący
Początkujący
kuba strzyz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 16
Siemaneczko a oto mój pomysł na biznes

Mycie samochodów u klienta. W zasadzie mycie samochodów poza myjniami jest zabronione, ale... możesz zarobić od 2000 zł wzwyż. Wystarczy mieć samochód i zakupić odpowiednią myjkę. Obecnie dostępne są urządzenia generujące parę wodną, które doskonale oczyszczają auto z brudu, a przede wszystkim nie sa drogie w eksploatacji. Mycie samochodów


  Cytuj!   
21.04.2015 13:32
Karol Szeląg
Początkujący
Początkujący
Karol Szeląg :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Moim sposobem na biznes jest nagrywanie na YouTube. Można nagrywać śmieszne filmy i dostawać za nie pieniądze za dużą oglądalność. Ja za filmy dostałem już 3$. Jest to ciężka praca, ponieważ musi się to podobać innym.
Można też założyć firmę elektroniczną. Moim pomysłem na nazwę jest "ELEKTROLAND". Sprzedawał bym w nim telefony własnej roboty nie ważne, że by były badziewne ale by były drogie jak w każdej firmie. Jakość nie ważna liczy się cena. LOGO MOJEJ FIRMY.
Moim zdaniem najlepiej być Youtuberem, ponieważ jest mało roboty a zarobki są MEGA. https://www.(...)Dk8A


  Cytuj!   
21.04.2015 13:40
Szymon Szostak
Początkujący
Początkujący
Szymon Szostak :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
Skąd: Staszow
Mój pomysł na biznes to sprzedawanie ściąg na sprawdziany, chociaż w sumie to nielegalne, to niech im będzie. Dalej. No to skoro to jest takie nielegalne, to muszę wykombinować coś innego, mianowicie założę firmę rozpalającą ogniska!
Wiem, że zarobie miliony. Ja to po prostu wiem! Chociaż moje marzenia rozwiała moja mama mówiąc "Za te pieniądze, to bym sobie sama rozpaliła ognisko". Więc to też byłaby klapa.
No w sumie to nie wiem co jeszcze robić, może będę sprzedawał kapsle od piwa, albo zrobię wielkie arcydzieło z owych kapsli, taki dom z kapsli, albo jeszcze lepiej! Cały dom z butelek od piwa, wtedy zrobił bym z tego interes. 30zł bilet, mnóstwo chińczyków z aparatami.
I z tego wszystkiego KASA!!
Świetny pomysł na biznes, nieprawdaż?
Ale pewnie ktoś ma lepszy, albo znajdzie się konkurencja z biletami za 20 zł!
Mam jeszcze czas, na namysł. Pewnie zmienię jeszcze plany...
Ty też jeszcze masz czas na wybór!

Szymon Szostak 2015

  Cytuj!   
21.04.2015 13:40
Patrycja Opałacz
Początkujący
Początkujący
Patrycja Opałacz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 27
Ja bym chciała założyć firmę projektancką w której bym Projektowała modne oraz stylowe kreację i założyła bym własną sieć sklepów młodzieżowych mam kilka pomysłów którymi się dziś z wami podzielę. Jak niektórzy wiedzom mam bloga ale niedługo się tam pojawią moje pomysły modowe takie jak dobioru stylowych ubrań do szkoły , na imprezę i na gale i tp...... . Mam jeszcze jeśli to nie wypali chciała bym nagrywać filmy z gier i vlogów. Mam duże już doświaczenie jeśli chodzi o to , nie jeden odcinek śmiesznie nagrałam ale nie wstawiłam na YT ponieważ nie mam konta i jeszcze myślę nad grami myślę że moje pomysły wypalą a jak to nie wypali to bezrobocie a chłop za granice

  Cytuj!   
21.04.2015 13:45
Natalia Bilska
Początkujący
Początkujący
Natalia Bilska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 23
Hejcia!
Mój pomysł na biznes, którym chcę zajmować się w przyszłości to coś związane z modą. Projektowanie ubrań, bądź bycie stylistką personalną to coś na czym można trochę zarobić. Oczywiście nie przyjmie się to w małych miasteczkach. Ten sposób na biznes jest przystosowany do dużych miast i tej części społeczeństwa, która może sobie to zapewnić. Mało jest osób, które tym się zajmują, dlatego może być to bardzo owocna inwestycja. Uda się to tylko i wyłącznie osoba, które maja poczucie mody, potrafią dobierać dodatki, łączyć kolory, oraz zdają sobie sprawę na przykład z tego, że ciemne kolory zmniejszają optycznie pomieszczenia. Często osoby zapracowane nie maja czasu urządzić mieszkania, bądź wybrać się na zakupy po ubrania, właśnie one potrzebują osób, które je w tym wyręczą. Istnieje jeszcze wiele pomysłów na swój własny biznes
---------------------------------------------------------------
Do zobaczenia :3  Cytuj!   
21.04.2015 13:47
Weronika Bednarska
Początkujący
Początkujący
Weronika Bednarska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 15
Hej!
Mój pomysł na biznes to zbudować wielką hale sportową, do której będą uczęszczać młode talenty lekkoatletyczne. Będzie tam boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej. Ludzie, którzy będą tam uczęszczali zostaną nagrodzeni różnymi medalami i pucharami. Być może będzie tam pływalnia i sportowcy będą tam pływać przy czym będą się wzmacniali nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Ściany będą zielono-niebieskie. Będzie tam siłownia, a w niej sprzęty do ćwiczeń. Stroje będą opłacone przez różnych sponsorów. Będzie tam bieżnia 100 metrowa. Boisko do siatki będzie czerwono-żółte, a siatka będzie gruba i bardzo biała.
Mam nadzieję,że ten biznes wypali  Cytuj!   
21.04.2015 13:48
Ola Wilk
Początkujący
Początkujący
Ola Wilk :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Cześć !
Dobrym pomysłem na biznes jest praca w sądzie. W tych czasach ludzie cały czas się kłócą a jedynym rozwiązaniem, jakie widzą jest podanie się nawzajem do sądu.
Sędzia to dobrze płatna praca i przysługuje mu immunitet - za niektóre wykroczenia policja nie może nas ukarać.
Zawód sędziego jest bardzo trudny, ale i ciekawy. Czasami sędzia musi kogoś "wsadzić" do więzienia, dlatego, że zrobił coś złego. Ale nawet my powinniśmy pamiętać rzymską zasadę- "Należy wysłuchać stronę oskarżoną i oskarżającą."
Pozdrawiam Ola  Cytuj!   
21.04.2015 13:49
krzysiek binkiewicz
Początkujący
Początkujący
krzysiek binkiewicz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
Siemanko !
Opowiem wam, jaki można mieć pomysły na firmę. Ja zarabiam na You Tube 15$ dziennie, bo mam dużo widzów.
Oni mnie kochają.
Koledzy proszą mnie o autografy i super być You Tuberem.
Każdy po adnotacji może nagrywać LLLOOOLLL. Fajna jest praca You Tubera, bo trzeba się trochę namęczyć ale to dla widzów.
Zobaczcie sami: https://www.(...)ZYjg  Cytuj!   
21.04.2015 13:54
Jakub Bargiel 1
Początkujący
Początkujący
Jakub Bargiel 1 :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 29
Cze!
Mój pomysł na biznes to otworzenie budynku o nazwie "Zagraj z Nami". Byłby to ogromny budynek liczący 300 pięter. Na każdym piętrze byłyby konsole, kompy i laptopy. Na każdym byłyby wszystkie gry świata z opcją gry w Online.
Drugi pomysł na biznes to firma ulepszająca wszystkie auta i inne pojazdy do najlepszego poziomu. Byłby to garaż zajmujący mało miejsca, ale naprawdę mój warsztat pobiłby wszelkie rekordy.
Trzeci pomysł to firma produkująca wielkie telewizory mające od 120 do 100000 cali i monitory mające od 30 do 400 cali.
Czwarty pomysł rzecz, która od dawna wymyślam... tworzenie gier. Od dawna sobie na niby wymyślam gry. Moja najnowsza produkcja to Dead Man 6.
Mam nadzieję że moje pomysły wam się spodobają!

Autor obrazka: Jakub Bargiel
  Cytuj!   
21.04.2015 14:24
Krystian Opałacz
Początkujący
Początkujący
Krystian Opałacz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 15
Cześć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moim pomysłem na biznes jest założenie firmy, która tworzy gry 3D. Na wytworzenie gry poszłoby 100000zł ale za po wydaniu moglibyśmy dostać nawet 5000000zł.

Moim drugim pomysłem jest utworzenie firmy AGD i RTV,
w której używa się tanich części a wszystko do 20000zł.

Moim trzecim pomysłem jest zbudowanie hotelu na wyspie. Byłby tak luksusowy, że ceny za dzień będą wynosić 1000 euro.

  Cytuj!   
22.04.2015 18:09
Beata Łukaszek
Początkujący
Początkujący
Beata Łukaszek :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 34
Cześć!!!
Mój pomysł na biznes to produkcja filmów animowanych. Oczywiste jest to by zatrudnić za dobra cenę pracowników, którzy umieją rysować animowane obrazki do filmów.
Wypłata dla pracownika wynosiłaby około 4000 tys. ale zysk z tego będzie mniej więcej 10 0000 mil na rok, bez odliczenia wypłat pracowników.

Moim drugim pomysłem na biznes to otworzenie sklepu, który będzie zarabiał około 10 000 tys. na miesiąc, oczywiście z odliczeniem wypłat dla pracowników.

7823369090
    Cytuj!   
05.05.2015 13:34
Wiktoria Banaś
Początkujący
Początkujący
Wiktoria Banaś :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 41
Hej!
Moim pomysłem na biznes jest otworzenie schroniska dla zwierząt. Pomysł ten wziął się z tego, iż kocham zwierzęta ♥ Opłata dla pracowników schroniska wynosiłaby od 1200 złotych, w zależności od wykonywanej przez nich funkcji. W naszym schronisku byłby również hotel dla zwierząt, w którym przebywałyby zwierzęta na okres tymczasowy. Byłyby karmione, myte i pielęgnowane różnymi środkami. Zależało by to oczywiście od ich potrzeb, ponieważ kotem i psem należy opiekować się inaczej Opłata za godzinę pobytu zwierzęcia w schronisku nie byłaby duża, co spowodowałoby dużą ilość klientów, a co się za tym wiąże - dzięki temu schronisku mielibyśmy środki na pielęgnowanie zwierząt. Za pieniądze ze schroniska mielibyśmy również możliwość wyposażenia klatek dla naszych zwierzęcych klientów ☻
Myślę, że mój pomysł na biznes kiedyś się spełni. ☻


  Cytuj!   
05.05.2015 13:34
FilipSanecki
Początkujący
Początkujący
FilipSanecki :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 31
Siemka
Gdybym miał otworzyć biznes to byłby to sklep z nietypowymi rzeczami np: egzotyczne rośliny jadalne i dekoracyjne oraz egzotyczne zwierzęta np:krokodyle i papugi .
Sprowadzałbym do sklepu drzewka z Chin i drzewka egzotyczne.
Po pewnym czasie, gdyby dobrze mi się wiodło, otworzyłbym ogromne centrum handlowe
  Cytuj!   
05.05.2015 13:38
Julia Barwińska
Początkujący
Początkujący
Julia Barwińska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Cześć
Mój pomysł na biznes to otwarcie firmy, która by produkowała telewizory z funkcją oglądania filmów w 3D. Nie trzeba wtedy chodzić do kina tylko mieć taki super telewizor z funkcja 3D. Zarabiałam bym miliony bo każdy by chciała mieć taki telewizor. Wystarczy wybrać film i włączyć pilotem przycisk 3D. Moja firma była by we wszystkich krajach. Zatrudniłam bym 6 tysięcy ludzi i każdy by miła duże wynagrodzenia za swoją prace.

mój drugi pomysł na biznes to założenie firmy kosmetycznej, ale to jest plan B jakby nie wypalił pomysł z telewizorami z funkcja 3D.
-------------------------------------------
To wszytko mam nadzieje że wam się podobał pomysły z firmami.
Paa

  Cytuj!   
05.05.2015 13:39
Karolina Świątek
Początkujący
Początkujący
Karolina Świątek :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 42
Hej
Według mnie dobrym sposobem na biznes jest otworzenie swojego sklepu lub firmę. Dobrym sposobem jest też utworzenie własnej gry, na której zarabiałoby się bardzo dużo pieniędzy i nie trzeba będzie dzielić się nimi z innymi ludźmi, ponieważ można będzie stworzyć grę bez pomocy innych.
Innym sposobem jest też bycie sławną projektantką. Projektowanie jest bardzo proste jeżeli ktoś się na tym zna, a pieniądze szybko przychodzą.
Bardziej prostszym sposobem jest również nagrywanie filmików na YouTubie. Zakładając konto na tej stronie, możesz podpisać umowę dzięki,której za każde wyświetlenie lub subskrypcje (lub coś w tym stylu), dostaje się pieniądze. Najlepiej jest robić to co się lubi, bo wtedy z chęcią biznes będzie się rozwijał.  Cytuj!   
05.05.2015 13:43
Kamila Kucharczak
Początkujący
Początkujący
Kamila Kucharczak :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 13
Cześć!!! Dzisiaj mamy opowiedzieć o swoim pomysłem na biznes. Moim zdaniem dobry sposób na biznes to firma z zdjęciami. Ale dzisiaj opowiem o innym biznesie takim jak hmmm może sklep z książkami. Czy to książka fantastyczna, czy romantyczna znajdziesz ją u mnie . Wiem, że większość młodzieży uważa, że po co książki lepiej obejrzeć film. Ja osobiście uważam, że film to tylko film, lecz książka to co innego, czytając przenosisz się do świata książki wszystko sobie wyobrażasz, czujesz się jakbyś ty był bohaterem książki. Film tak wiem wystarczy tylko patrzeć, ale co z tego. Książki są w moim życiu bardzo ważne, dlatego chce się podzielić tym z innymi. Ale to jeszcze nic to moja firma wymyśla jakie będą lektury dla dzieci i młodzieży. Ale co z przedszkolem czy oni tez będą czytać, oczywiście to znaczy oni sami nie tylko pani przedszkolanka zawsze będzie czytać im jakieś ciekawe bajki np. Kopciuszek, Śpiąca Królewna czy Królowa Śniegu. No od razu lepiej. Gdy ludzie zaczną czytać będą dużo lepiej się uczyć, a rodzice będą dużo mądrzejsi .
Dobra chyba tyle i mam nadzieję, że ludzie będą czytać książki. Paaaaaaaa!!!


  Cytuj!   
05.05.2015 13:58
Joanna Fijałkowska
Początkujący
Początkujący
Joanna Fijałkowska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 17
[quote=Joanna Fijałkowska]Mój pomysł na biznes? Hmmmmmm... Trzeba by się zastanowić Czego nie lubią dzieci, ludzie? Szkoły! A czemu nie lubią szkoły? Przez pracę którą się wykonuję, mam na myśli zadania. Przez wiele lat uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i jeszcze innych traciło czas na rozwiązywanie zadań! Te zadania i tak w niczym nam nie pomogą! Co niby mamy z tego zapamiętać? Nic!!! A co z tego mamy? Oceny! Oceny, które są tylko i wyłącznie cyframi! A czy cyfry dają sadysfakcje? Oczywiście że nie! Oto mój pomysł na biznes:Zbuduję wielki budynek w kształcie zeszytu W tym pięknym miejscu zostanie stworzona firma "Zadania? A właśnie że odpowiedzi!". Ta firma będzie polegała na tym że każdy uczeń za 40 zł będzie mógł założyć tzw. "kartę firmy". Będzie tam umieszczone szesnaście kratek i w ten sposób do 16 kratki będzie można brać zadania za darmo. Gdy skończą się nam kratki będzie trzeba albo zapłacić kolejne 40 złotych za kolejną kartę albo płacić 25 złotych za każde zadanie. Jak się spisuje zadania? Osoby bardzo mądre, którym będzie się płacić 80 zł. za dzień pracy, tworzą program komputerowy z odpowiedziami do zadań którymi wcześniej sami rozwiązali. Programy są dostępne we wszystkich pracowniach na komputerach dla uczniów Zanim jednak się wejdzie do takiej pracowni trzeba powiedzieć do ilu zadań chce się odpowiedź i dać kartę do podpisania lub zapłacić 25 zł. za każde zadanie. Gdyby taki interes istniał życie stałoby się o wiele prostsze! Wyobrażacie to sobie? Jest ekstra!!! Kto za?


  Cytuj!   
05.05.2015 14:05
Karolina Paszkowska
Początkujący
Początkujący
Karolina Paszkowska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 27
Mój pomysł na biznes to otwarcie fabryki słodyczy. Myślę, że produkcja słodyczy to całkiem dobry pomysł. Moja firma produkowałaby przepyszne czekolady i batoniki oraz różne bonusowe smakołyki.
Innym pomysłem na biznes jest kręcenie krótkometrażowych filmów i wstawianie ich do Internetu. Dzięki takiemu pomysłowi, jeżeli filmy będą dobrej jakości, kiedy nawiąże się współpracę z jakąś większą firmą, można za wyświetlenia zarabiać pieniądze.
Dobrym pomysłem jest też pisanie książek i wierszy, jednak potrzeba na to dużo czasu i wielu pomysłów.


---------------------
kocham świat

  Cytuj!   
05.05.2015 14:30
NatalkaCichoń
Nowy
Nowy
Grupa: Użytkownicy
Postów: 6
Hej!!!
Mój pomysł na biznes to firma z zabawkami i jedzeniem dla zwierząt. Czego teraz nie robi się dla swojego pupilka? Właściciele wydają mnóstwo pieniędzy na pyszne smakołyki, zabawki i fantastyczne gadżety. Myślę, że zarobiłabym bardzooo dużooo pieniędzy$$$
Sama jestem właścicielką dwóch kotów Rudka i Kitty, kupuje im pełno smakołyków i zabawek, więc myślę, że gdybym miała taką firmę zarobiłabym dużo pieniędzy.

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)  Cytuj!   
05.05.2015 14:47
krzysiek binkiewicz
Początkujący
Początkujący
krzysiek binkiewicz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
krzysiek binkiewicz napisał(a):
Siemanko !Opowiem wam, jaki można mieć pomysły na firmę. Ja zarabiam na You Tube 15$ dziennie, bo mam dużo widzów. Oni mnie kochają. Koledzy proszą mnie o autografy i super być You Tuberem. Każdy po adnotacji może nagrywać LLLOOOLLL. Fajna jest praca You Tubera, bo trzeba się trochę namęczyć ale to dla widzów.Zobaczcie sami:https://www.youtube.com/channel/UCQx-kJP69wMVEim01qVZYjg


  Cytuj!   

 Szybka odpowiedź
Imię:
Post:
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Gazeta Szkolna 
Dodaj temat! Odpowiedz! 
Wygenerowano w 16.295 sek. © 2006-2015 Marek Poniewierka [Klik] * PHP BP Team *