Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak
Dodaj temat! Odpowiedz! 
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Gazeta Szkolna 
 Ulubiony bohater z książki
 Autor: Wiadomość:
27.01.2015 09:43
Klik
Administrator
Administrator
Klik :: Avatar:
Grupa: Administratorzy
Postów: 117
Zbliżają się ferie zimowe. Nie wiemy jeszcze tego, jaka będzie towarzyszyć im pogoda, czy będzie można uprawiać zimowe sporty. Zawsze jednak możemy liczyć na pogodę... sprzyjającą przeczytaniu w domu jakieś ciekawej książki.
Żeby Was do tego zachęcić proponuję dzisiaj wypowiedzi na temat:

Mój ulubiony bohater z książki.
Dlaczego chciałbym się z nim przyjaźnić?
    Cytuj!   
27.01.2015 13:47
Wiktoria Banaś
Początkujący
Początkujący
Wiktoria Banaś :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 41
Hej! :3
Moim ulubionym bohaterem z książki jest Adaś Cisowski. Ma on zdolności do rozwiązywania różnych skomplikowanym zagadek. Rozwiązał on między innymi zagadkę, którą stosował profesor w odpytywaniu swoich uczniów. Metoda polegała na tym, że każdy uczeń w notesie pana profesora Gąsowskiego miał swój numerek. Nauczyciel egzaminował im tak, że jednego dnia pytał 1, 10 i 20, gdyż w klasie było ich równo 30. Następną rozwiązaną zagadką przez Adasia była tajemnica zaginionego pióra. Potrafił on rozwikłać, gdzie znajduje się pióro jego kolegi i kto go zabrał. Najciekawszą, moim zdaniem przygodą rozwiązaną przez Adasia jest ta, w której ginęły drzwi w domu. Pewien Francuz, który szukał skarbu, zabierał co noc po kolei drzwi. Szukał bowiem w ten sposób podpowiedzi, gdzie znajduje się skarb.
Adam Cisowski jest chłopcem niepozornym, mającym zdolność do rozwiązywania zagadek. Rezygnuje on z wyjazdu nad morze, aby pomóc swojemu profesorowi Gąsowskiemu. Zyskuje on przy tym sympatię Wandy - siostrzenicy pana Gąsowskiego.
Osobiście chciałabym kolegować się z Adasiem, gdyż z pewnością wiele bym się od niego nauczyła. Z pewnością wiedziałabym także, w jaki sposób rozwikłać zagadkę zaginionej porcji lodów, która należała do ciebie ;p
----------------------------------
Paaa!


Autor grafiki: Wiktoria Banaś kl. 6b  Cytuj!   
27.01.2015 14:22
Lambert Górski
Początkujący
Początkujący
Lambert Górski :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 12
Cześć
Moim ulubionym bohaterem książki jest Tyarel.
Tyrael to anioł sprawiedliwości. Został zesłany z niebios po kłótni z Imperiusem ( Imperius to archanioł męstwa i dowódca niebios).
Tyarel ma miecz o nazwie El druin, który jest jednym z najpotężniejszych mieczy na świecie. Wybrał on kilka osób do walki z ostatecznym złem (Diablo, Baal, Mefisto, Belial i Azmodan ). Był on w postaci ludzkiej czarny oraz bardzo silny. Bardzo chciałbym się z nim zaprzyjaźnić, ponieważ pragnę przeżyć tyle przygód co on i poznać wszystkich Nefalemuf.______________________________________________________________

Pozdrawiam

[img]https://lh6.googleusercontent.com/j4lI4C6gvPlNNHph6qvZ19wJS8rXa5ncM-7R4oi1lG0=w368-h207-p-no.jpg[/img]
  Cytuj!   
27.01.2015 14:24
Szymon Szostak
Początkujący
Początkujący
Szymon Szostak :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
Skąd: Staszow
To ja (buuuu), tak to znowu ja, niestety.
Moim ulubionym bohaterem książki jest Artem (z książki Metro 33) (w sumie to jej jeszcze nie przeczytałem do końca, ale to tylko mały szczególik).
Z tego co pamiętam, był on jedynym uratowanym ze stacji, którą napadły WIELKIE szczury. Uratował go Sasha, który teraz jest jego wujkiem, dawniej walczył. Teraz jestem na etapie kiedy on chce przejść do Polis. Rozkazał mu to Hunter (tak się nazywa, po Polsku to łowca).
Zaczęło się to kiedy opowiedział mu o jego młodych przeżyciach:
(opowiem to w skrócie)
Gdy był młody razem ze swoim kolegom chcieli wybrać się na powierzchnie (mieszkają w metrze, a na powierzchni jest radioaktywnie). Szli tam przez Ogród Botaniczny , do którego teraz nie można wejść. Otworzyli jedną ze szczelin i zmierzali wejść po schodach ruchomych (które nie działały) na górę. Powoli stąpali na górę, a gdy już weszli usłyszeli ryk i zwiali na dół. Gdy zbiegli na dół chcieli zamknąć szczelinę, ale się zepsuła.
Gdy Artem opowiedział to Hunterowi, to on tam poszedł, a jego ostatnie słowa brzmiały:
"Jak nie wrócę, wybierz się do Polis, tam powinieneś znaleźć człowieka o imieniu Młynarz, powiedz mu o mnie"
Chciałbym się z nim zaprzyjaźnić ponieważ jest postacią pozytywną, i do tej pory ma ciekawe przygody (a ja chętnie bym jedną z nich przeżył). Takiego przyjaciela, który jest dzielny, warto mieć w każdej sytuacji, nawet w najbardziej beznadziejnej.

Koniec
PS. Więcej nie doczytałem.
Autor grafiki: Szymon Szostak kl. 5a
  Cytuj!   
27.01.2015 14:29
Jakub Bargiel 1
Początkujący
Początkujący
Jakub Bargiel 1 :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 29
Hejo!
Ja osobiście chciałbym zapoznać się z Ernestem Nemeczkiem z książki "Chłopcy z Placu Broni". Jest to według mnie bardzo fajna postać, z którą bym robił dużo ciekawych rzeczy np. zagralibyśmy w piłkę nożną, siatkówkę, zagralibyśmy razem na xboxie itp. Na pewno byśmy się bardzo polubili i mieli wiele wspólnego.
Spotykalibyśmy się w wakacje i gadali przez Facebooka i Skype'a.
Jest on moim ulubionym bohaterem tej książki i bardzo go lubię.Autor grafiki: Jakub Bargiel kl. 5a  Cytuj!   
27.01.2015 14:29
Krystian Opałacz
Początkujący
Początkujący
Krystian Opałacz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 15
Cześć
Moim ulubionym bohaterem jest Nemeczek z książki "Chłopcy z Placu Broni,,
Był odważny i nie poddawał się w trudnych chwilach. Trzy razy wszedł do zimnej wody i zachorował. Mimo tego nie poddawał się. Dzięki niemu udało się obronić plac. Niestety po tym zemdlał. Kiedy zawołali jego mamę natychmiast przybiegła, wzięła go na ręce i pobiegła do domu.
Jego koledzy pobiegli za nią. Kiedy weszła do domu, jego ojciec poszedł po lekarza. Kiedy lekarz przyszedł, zbadał go i powiedział, że Nemeczek jest śmiertelnie chory.
Mama płakała a jego kolegom leciały łzy z oczu. Następnego dnia Nemeczek umarł.
Chciałbym go spotkać i dowiedzieć się, skąd miał tyle odwagi i poświęcenia.
Jakbym go poznał, wiedziałbym jak wywalczyć o to, co się chce.  Cytuj!   
27.01.2015 14:30
Joanna Fijałkowska
Początkujący
Początkujący
Joanna Fijałkowska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 17
Cześć!
Pewnie czytaliście książkę "Tajemniczy ogród". Bardzo lubię tę książkę ponieważ jest tam dużo akcji i przygód.
To niesamowite, jak jedno zdarzenie może zmienić człowieka. Główną bohaterką tej książki jest dziewczynka Mary Lenox. Jednak nie o niej chcę opowiedzieć.
Moim ulubionym bohaterem z tej książki jest Dick Sowerby. Bardzo chciałabym mieć takiego przyjaciela jak on. Dick zamieszkuje z rodzicami i licznym rodzeństwem w małej chatce na wrzosowisku. Nie wiem czy wiecie, ale wrzosowisko to taka jakby łąka pełna wrzosów, w ciemności przypomina morze albo góry.
Dick nie wie co to jest nuda. Gdybym mieszkała na wrzosowisku nieopodal jego domu na pewno nie marnowałabym czasu przed telewizorem czy laptopem, który tak zniszczył współczesną młodzież.
Dick na wszystko ma sposób. Gdy świeci słońce biega po wrzosowisku albo bawi się ze zwierzętami, a nawet gdy pada deszcz to jemu to nie przeszkadza i jak wariat, którego właśnie oparzył gorący płomień ognia tak on biega po wrzosowisku jak szalony.
Dzięki niemu pewnie byłabym jeszcze zdrowsza niż jestem teraz . Mam wspaniałą wizję: codziennie byśmy sobie robili pikniki, zbierali wrzosy i bawili się ze zwierzętami.
Dick jest godny zaufania nie tylko do ludzi ale też do zwierząt. Można powiedzieć, że ich ''oswaja". Gdy padałby deszcz to i tak razem byśmy wychodzili na dwór i tańczyli w deszczu, może nawet udałoby nam się znaleźć jakieś zwierzątko, które potrzebuje pomocy ponieważ np. tonie, bo jego nora lub gniazdko zostało zalane.
Była raz taka sytuacja, gdy Dick znalazł i oswoił młodego liska, który byłby zatonął gdyby nie Dick. (Właściwie Dick uratował wiele zwierząt). Gdybym z nim się przyjaźniła to może bym też poznała języki zwierząt, (bo nie wiem czy wiecie, ale Dick zna języki zwierząt). Taki przyjaciel to był by czad!!!


Autor grafiki: Joanna Fijałkowska kl. 5b  Cytuj!   
27.01.2015 14:32
Kamila Kucharczak
Początkujący
Początkujący
Kamila Kucharczak :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 13
Cześć!!! Dzisiaj mówimy o swoich ulubionych bohaterach z książek.
Moja ulubiona postać książkowa to Luna z Harry'ego Pottera. Jest bardzo interesującą dziewczyną.
Mimo, że w tej książce nie jest o niej napisane za dużo to i tak ją strasznie lubię. Bardzo też lubię Hermionę, która jest mądra (zazdroszcze jej ).
Lubię także Rona jest on bardzo zabawnym chłopcem. Ogólnie lubie wszystkie postacie z Harry'ego Pottera.
Chciałabym się z nimi przyjaźniź, ponieważ np. z Ronem zawsze byłoby śmiesznie pocieszałby mnie w trudnych chwilach, Luna jest bardzo fajna i z nią byłoby ciekawie , a Hermiona pomocna i jak mówiłam wcześniej bardzo mądra więc mogłaby mi pomóc w lekcjach lub uczeniu.
Ale też bardzo lubię Mary Lennox z książki ,,Tajemniczy Ogród''. Na początku jest samotną osóbką lecz później zmienia się do nie poznania. Z naprawdę złośliwej 10-latki zmieniła się w miłą, wesołą i przyjacielską dziewczynkę, a to wszystko dzięki ogrodowi.
Chciałabym się z nią przyjaźnić, bo jest bardzo pomocna i po prostu bym chciała . No to nie wiem co jeszcze dopisać więc Paaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!  Cytuj!   
27.01.2015 14:32
Ola Wilk
Początkujący
Początkujący
Ola Wilk :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Hej <3
Bohaterem z książki z, którym chciałabym się spotkać to Harry Potter.
Jest to bohater, którego na zawsze zapamiętam...
Jest to chłopak, który nie zawsze był traktowany dobrze. Jego ciotka, wujek oraz ich syn gardzili nim i traktowali jak gorszego.
Choć rodzice Harry'ego zostali zamordowani chłopiec nigdy nie stracił wiary w siebie. Jego wujowie ukrywali przed nim,że jest czarodziejem. Dopiero w 11-te urodziny poinformował go o tym wielki, zarośnięty człowiek - Hagrid. Wręczył mu list od Profesora Dumbledora z informacją o przyjęciu do Hogwartu.
Harry to postać, która zawsze chciała pomagać innym i to dzięki niemu i jego przyjaciołom ocalono Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart.
Wiem, że gdybym przyjaźniła się z Harrym, zawsze mogłabym na nim polegać.
Pozdrawiam Ola


  Cytuj!   
27.01.2015 14:33
Natalia Bilska
Początkujący
Początkujący
Natalia Bilska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 23
Hejka!!!
-------------------------------
Moją ulubioną bohaterką jest Hermiona Granger z książek pt. ,,Harry Potter". Jest ona bardzo zdolną dziewczyną i najlepszą uczennicą w całym Hogwarcie!
Ma dwójkę najlepszych przyjaciół: Harrego i Rona.
Mam przeczucie, że świetnie byśmy się dogadały! Mimo tego, iż jest na ogół grzeczna i ułożona czasami potrafi nagiąć kilka zasad, aby pomóc swoim przyjaciołom. Jest bardzo odważna i pomysłowa, również jej wiedza pozwoliłaby mi rozwiązać kilka spraw.
Hermiona jest zazwyczaj bardzo rozważna ale potrafi zaszaleć, nie zawsze bo nie zawsze ale jednak potrafi i to się liczy!
Jestem pewna na 100 procent, że zostałybyśmy najlepszymi przyjaciółkami, bo jesteśmy bardzo a to bardzo do siebie podobne!:D
Hermiona zaimponowała mi przede wszystkim lojalnością, odwagą i poświęceniem!

--------------------------------------
Paaa!


Autor grafiki: Natalia Bilska kl. 5a  Cytuj!   
27.01.2015 14:34
Wiktoria Hadaj
Początkujący
Początkujący
Wiktoria Hadaj :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 16
Skąd: Staszów
Cześć!
Opowiem wam przygodę mojej ulubionej książki "Tajemniczy Ogród"
Moją ulubioną postacią jest Merry Lenox, która była nieznośna, niemiła!
Dziesięcioletnia dziewczyna rządziła wszystkimi ale nie dziwię się jej
ponieważ jej rodzice nie chcieli jej widzieć na oczy. Oddali ją opiekunce Ayah.
Pewnego dnia na podwórzu zapanował chaos. Wszyscy krzyczeli !
Wystąpiła epidemia cholery ! jej rodzice umarli, dziewczynka nie rozpaczała ponieważ ich nie znała.
Dziewczynkę zawieziono do wuja, który ma dom na wrzosowisku, dom 100pokojowy.
Tam dziewczynka poznała Marthę. Na początku myślała ,ze jest jej służącą i kazała jej ją ubrać ;p
Dziewczynka przez poznanie tajemniczego ogrodu zmieniła się i była baaardzo miła i wesoła!
Poznała tam kuzyna Colina.
Chciałabym się z nią przyjaźnić ponieważ jest odważna
Przydałaby mi się taka przyjaciółka!
Zawsze wie co robić
Uwielbiam tą książkę, dzięki niej polubiłam czytać
papa ;* Polecam, przeczytajcie.514698133
    Cytuj!   
27.01.2015 14:40
Patrycja Opałacz
Początkujący
Początkujący
Patrycja Opałacz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 27
Cześć <3
Będę dziś pisać na temat mojego ulubionego bohatera książki. Jest nim
Nemeczek. Tak, wiem, jest to lektura, ale nie wiem co opisać. Myślałam nad tym aż 20 minut na serio. Przejdźmy do książki. Jest to krótka książka. Przeczytałam ją w jeden dzień. Posiada ona 10 rozdziałów. Książka opowiada o lasach Placu Zabaw.
W rogu placu jest położony tartak, w którym pracuje Jano i jego mały czarny kudłaty piesek Hektor.
Były dwie grupy chłopców: Czerwonoskórzy i Chłopcy z Placu Broni.
Spokój chłopców z Placu zakłócają Czerwonoskórzy, którzy chcą mieć miejsce do zabaw i gier, i wywołują wojnę .
Po ciężkiej bójce chłopcy wygrywają dzięki Nemeczkowi, który się rzucił na Feri Acza. Niestety po tym Nemeczek z powodu przeziębienia umiera a na Placu powstaje kamienica.
Nemeczek bohaterem umiera za Plac jak za Ojczyznę a Plac zostaje zamieniony w budynek mieszkalny.
Uważam że zachowanie Nemeczka było prawidłowe i nawet mogła bym się z nim zaprzyjaźnić.
-----------------------------------------------------------------------
to tyle pa pa  Cytuj!   
27.01.2015 14:51
Karol Szeląg
Początkujący
Początkujący
Karol Szeląg :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Moim ulubionym bohaterem z książki jest Ernest Nemeczek. Jest to główny bohater książki "Chłopcy z Placu Broni". Nemeczek jest jedną z najfajniejszych i najciekawszych postaci. Jest najmniejszym i najmniej docenianym bohaterem w książce. Ma 11 lat. Jest to człowiek honorowy i odważny. Jako jedyny odważył się wejść do ogrodu botanicznego i pokazać Feriemu Aczowi, że nie jest tchórzem. Chciałbym się z nim kolegować, bo jest to miły chłopiec.


Autor grafiki: Karol Szeląg kl. 5a
  Cytuj!   
27.01.2015 14:52
krzysiek binkiewicz
Początkujący
Początkujący
krzysiek binkiewicz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 25
SIEMANKO to znowu ja.
Moim ulubionym bohaterem jest Staś z lektury "W pustyni i w puszczy".
Podziwiam go, bo jest odpowiedzialny i poważny.
W każdej sytuacji zachowywał się odważnie.
Chciałbym się z nim zaprzyjaźnić ponieważ mógłbym liczyć na jego pomoc.  Cytuj!   
27.01.2015 14:53
NataliaCichoń
Nowy
Nowy
Grupa: Użytkownicy
Postów: 6
Cześć!!!
Moim ulubionym bohaterem jest Mikołajek. Podoba mi się ponieważ jest bardzo śmieszny.
Mikołajek niezbyt dobrze się uczy, bardzo rozrabia i dokucza swojemu koledze Ananiaszowi, który jest pupilkiem pani i najlepiej się uczy. Jego kolega Gotfryd ma tatę, który jest bardzo bogaty. Gotfryd przechwala się w szkole swoimi rzeczami. Najlepszym przyjacielem Mikołajka jest Alcest, który bardddzzzooooo dużżżooooo jeee!!!!!!! Mikołajek bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w kowbojów. Chciałabym się zaprzyjaźnić z Mikołajkiem ponieważ jest dobry, wesoły, fajny i zabawny.

KONIEC!!!
  Cytuj!   
03.02.2015 13:38
FilipSanecki
Początkujący
Początkujący
FilipSanecki :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 31
Moim ulubionym bohaterem z książki jest Adam Cisowski z książki pt."Szatan z siódmej klasy".
Ta postać jest bardzo mądra i bystra .
Rozwiązuje zagadkę zaginionych drzwi.
Zachęcam wszystkich do przeczytania książki, w której występuje ten bohater .
Chłopiec ten ma 14 lat i ma bardzo wielu kolegów.
Adam nie ma wrogów i jest przyjazny.
Chłopiec miał wiele przygód, kilka razu o mało nie umarł .
Raz śledził bandytę i został złapany przez niego i wylądował w piwnicy. Na szczęście uratował go kolega z ławki.
Adaś rozwiązał nawet sposób odpytywania Pana Gąsowskiego.  Cytuj!   
03.02.2015 13:53
Karolina Paszkowska
Początkujący
Początkujący
Karolina Paszkowska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 27
Moją ulubioną postacią z książki jest Anna Shirley z powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Postać ta zachwyciła mnie swoim optymizmem pomimo strasznej historii pełnej kłamstw, łez i ciężkiej pracy.
Dziewczynka była sierotą, jej rodzice zmarli tuż po jej urodzeniu.
Przez wiele lat mieszkała u obcych ludzi i musiała pracować, aby zarobić na swoje utrzymanie. Ania mając 5 lat musiała zajmować się małymi dziećmi.
Po wielu rozłąkach z rodzinami zastępczymi trafiła do sierocińca, gdzie zaadoptowana została przez pomyłkę przez rodzeństwo mieszkające na Zielonym Wzgórzu, czyli Marylę i Mateusza Cuthbertów. Dlaczego jako pomyłka?
Otóż mieszkańcy zapragnęli przygarnąć chłopca, który pomógłby im w gospodarstwie.
Sami nie mogli pojechać do sierocińca, wiec gdy jechała tam ich przyjaciółka, poprosili ją, aby zabrała dla nich jedenastoletniego chłopca.
Ona pomyliła się i zabrała ze sobą dziewczynkę. Na początku powieści Ania jest ubrana w ciasną i zniszczoną sukienkę z wełny, oraz ma na głowie marynarski kapelusz.
Czeka ona na peronie na Mateusza, który spodziewał się chłopca. W końcu musiał ją zabrać bo "przecież nie zostawi małej dziewczynki samej w niebezpiecznym miejscu".
Ania była chudą, piegowatą dziewczynką z czerwonymi jak ogień warkoczami. Była także bardzo rozmowna i kreatywna.
Opowiadała rożne ciekawe historie, a dla niej nawet zwykłe drzewo mogło mieć swoje imię.
Dziewczynka ciągle myślała, że jest brzydka i wyobrażała sobie, że ma piękną sukienkę z bufiastymi rękawami.
Według niej, wyobraźnia to jedno z największych skarbów całego świata. Miała wiele wymyślonych przyjaciółek i gdy zaprzyjaźniła się z Dianą Barry, była naprawdę szczęśliwa, bo myślała, że już nigdy nie będzie miała prawdziwej przyjaciółki od serca.
Pewnego dnia, Ania zaprosiła ją do siebie na podwieczorek Niestety przez przypadek pomyliła sok malinowy z winem Maryli i upiła koleżankę.
Podkreślam, że zrobiła to niechcący!! Mama Diany była na nią bardzo zła. Na szczęście, potem Ania uratowała jej córkę, czyli siostrzyczkę Diany i tym samym odzyskała zaufanie pani Barry. Pod koniec książki Ania pogodziła się ze swoim szkolnym wrogiem, Gilbertem i w kolejnych częściach powieści założyli rodzinę. Ania kiedyś nawet dostała swoja wymarzoną sukienkę od Mateusza.
Ania jest moją ulubiona postacią z książki, ponieważ jest bardzo kreatywna i potrafi zignorować swój pech. Potrafi także uratować wszystko wyobraźnią i na pewno chętne wrócę do przeczytania jej przygód.


Autor grafiki: Karolina Paszkowska kl. 6b

---------------------
kocham świat

  Cytuj!   
03.02.2015 13:56
Beata Łukaszek
Początkujący
Początkujący
Beata Łukaszek :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 34
Cześć!!!!
Moim ulubiony bohaterem jest Adaś Cisowski. Lubię go za to, że umie bardzo sprytnie rozwiązać wszystkie zagadki.
W książce jest wiele przygód np. gdy Adaś szukał tego co mu zjadł lody. Wyszedł na chwile z pokoju a jego lodów nie było. Adaś sprytnie postawił miskę na stole w pokoju i kazał rodzeństwu zamoczyć ręce w wodzie.
Oczywiście winna osoba nie zanurzyła rąk, bo się bała, że z tego będzie jakiś podstęp. Więc każdy się bał.
Lubię go nie tylko za to, że umiał rozwiązywać zagadki ale też za to, że miał miły charakter.
Adaś nawet rozwiązał sposób pytania na lekcji przez profesora Pawła Gąsowskiego.
To chyba tyle o Adamie Cisowskim.

--------------------
Mam nadzieje że się podobało.


Autor grafiki: Beata Łukaszek kl. 6b
7823369090
    Cytuj!   
03.02.2015 13:56
Julia Barwińska
Początkujący
Początkujący
Julia Barwińska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 26
Hej
Moją ulubiona bohaterka to Ania Shirley z lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza"
Ania jest główną i tytułową bohaterką lektury.
Ta rudowłosa dziewczynka była sierotą której rodzice zmarli.
Ania mieszka na Zielonym Wzgórzu z nowymi przybranymi rodzicami Marylą i Mateuszem. Dziewczynka ma małą, jasną, piegowatą twarzyczkę. Na ramiona opadają jej dwa rude warkocze. Na głowie ma mały marynarski kapelusz. Na sobie ma małą brudną sukienkę. Dziewczynka rywalizowała z Gilbertem w nauce.
Jej najlepszą przyjaciółką jest Diana. Dziewczynka jest mądra. Gilbert Anie, z powodu rudych włosów, nazywał marchewką.
Ania nie lubiła koloru swoich włosów więc postanowiła je zmienić. Dzięki Ani Maryla i Mateusz mogli zostać na Zielonym Wzgórzu.

Koniec!!!!!!
Polecam przeczytać książkę
  Cytuj!   
03.02.2015 14:23
Weronika Bednarska
Początkujący
Początkujący
Weronika Bednarska :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 15
Dzień dobry
Moją ulubioną bohaterką jest Chloe Grace Moretz. Jest ona główną postacią w książce "Zostań, jeśli kochasz". Dużym wyzwaniem dla tej bohaterki było walczyć o życie i zdecydować czy chce zostać na ziemi z ciocią i chłopakiem czy pójść do nieba z rodzicami i bratem.
Ona jednak postanowiła walczyć i wydaje mi się to bardzo odważne. Grała na wiolonczeli i była na castingu do wspaniałej szkoły muzycznej. Dostała się do niej, lecz czekała na list bardzo długo.
Widziała wszystko, co się dzieje na ziemi - jednak tak jakby była duchem.
Uczestniczyła w ciężkim wypadku, w którym zginęli jej tata, mama i brat.
Pozdrawiam  Cytuj!   
03.02.2015 20:27
Kamil Komański
Dużo mówi...
Dużo mówi...
Kamil Komański :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 72
Hio

Moim ulubionym bohaterem książkowym jest Nemeczek.
To skromny, lichy chłopak, który należał do Chłopców z Placu Broni.
Oznaczał się ogromną odwagą i pokazywał, że jest ważną częścią zespołu.
Brał udział w wielu misjach zwiadowczych oraz uczestniczył w ważnej bitwie ze swoimi wrogami. Na koniec książki główny bohater ciężko choruje. Po ciężkiej walce z wirusem, Nemeczek umiera.  Cytuj!   
03.02.2015 21:33
Jakub Piątek
Dużo mówi...
Dużo mówi...
Jakub Piątek :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 66
Witam!!!

Moim ulubionym bohaterem w książce pt ,,Chłopcy z placu Broni" jest Janusz Boka.

To chłopak, który lubił dowodzić swoją drużyną.
Jako generał. Sam nazwał się generałem, bo wiedział,
że zasługuje na to miano.
Wiele głosów na dowódcę padło na niego i wygrał wybory.

Moim zdaniem jest on najlepszym bohaterem w książce,
gdyż podczas ostatecznej bitwy zachowywał spokój.
  Cytuj!   
07.02.2015 17:36
kuba strzyz
Początkujący
Początkujący
kuba strzyz :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 16
Siemanko!!!!!!
Moim ulubionym bohaterem książkowym jest Harry Potter. Znam go z książki, która ma tytuł pochodzący od jego imienia i nazwiska. Wraz z kolejnymi częściami Harry staje się coraz starszy. Na początku cyklu ma 11 lat, a w ostatnim tomie 17. Uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Tam uczy się różnych przedmiotów, nawiązuje przyjaźnie i gra w quidditcha. Jest szukającym Gryffindoru. Mieszka w pokoju wraz z Deanem Thomasem i Ronem Weasleyem. Nie ma rodziców, ponieważ kiedy miał roczek, zabił ich
Lord Voldemort. Oboje byli wybitnymi czarodziejami.

opis:P

Harry jest średniego wzrostu, jest szczupły i nigdy nie chodzi zgarbiony. Ma owalną twarz z ciemnymi i kręconymi włosami, które zawsze są w nieładzie. Jego nos jest mały i haczykowaty, a usta duże i wesołe. Blizna na czole świadczy o tym, że nie miał łatwego życia. Był jedynym człowiekiem, który przeżył czar Avada Kedavra, rzucony na jego rodziców przez Lorda Voldemorta.
Harry nie dba zbytnio o to jak się ubiera. Nigdy nie nosi żadnego nakrycia głowy. Jest sympatyczny, towarzyski, miły, pogodny, pomocny i radosny wobec innych ludzi. Jest bardzo utalentowanym dzieckiem. Świetnie lata na miotle, doskonale rzuca czary, waży odpowiednie eliksiry i umie się dobrze transmutować! Jest odpowiedzialny, rzetelny i punktualny.

cechy charakteru

Harry imponuje mi, ponieważ jest chłopcem zarówno wysportowanym, zręcznym, jak i mądrym. Pomaga wszystkim w potrzebie. Uważam, że Harry jest wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży

"Autor grafiki Kuba Strzyż kl Va"  Cytuj!   
27.03.2015 12:37
Karolina Świątek
Początkujący
Początkujący
Karolina Świątek :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 42
Cześć
Moją ulubioną bohaterką książki jest ,,Zosia''
Nie jest ona bohaterką żadnej lektury więc aby przeczytać coś innego oprócz lekturę postanowiłam ją wypożyczyć i od tego się zaczęło
Nie sądziłam, że książka będzie aż tak ciekawa! Posiada ona kilka części ale przejdźmy do opisu Zosi...
Zosia jest bardzo szaloną dziewczynką, w sumie to tak jak ja Każdy mówi mi, że taka jestem więc pozwolę sobie użyć takiego określenia
Jak już mówiłam, Zosia jest szaloną dziewczynką, która ciągle potrzebuje nowych przygód. Ma swoją ulubioną przyjaciółkę, z którą się w ogóle nie kłóci. Są wobec siebie szczere. Mało kiedy spotykamy takie osoby w swoim życiu, a nawet można powiedzieć że w ogóle ich nie spotykamy.
Bohaterka książki ma wspaniałe zajęcia w szkole Wspomnę jeszcze że ma również wroga.
Dziewczynka lubi przygody ale nie rozumie dlaczego ma na imię Zosia. Twierdzi, że to imie nie ma znaczenia. Dlatego wymyśla sobie przydomek. Raz nazywa się : Zosia Prawdomówna, Bohaterka Zosia itd. Przekonuje się, że te przydomki nie opisują jej, dlatego wymyśla ciągle inne i inne..
Książka na prawdę warta polecenia!  Cytuj!   
15.05.2015 14:33
Klaudia Karska .
Nowy
Nowy
Klaudia Karska  . :: Avatar:
Grupa: Użytkownicy
Postów: 4
Cześć
Moim ulubionym bohaterem książki jest Ola .
*To nie lektura
Aha... opis Oli Zaczynamy
Ona jest podobna do mnie Jest miła, ale szalona .
Jest to dziewczynka ciekawa świata. Szybko poznaje nowe znajomości, lecz nie przyjmuje zaproszeń do znajomych Jest taka samosia .
Ola nie ma taty dlatego, że jej mama jest po rozstaniu .Dziewczynka nie jest aniołkiem, lecz z powodu braku taty radzi sobie dobrze. Jej mama, Cara , jej smutna, ale udaje wesołą.
Pewnego dnia mama chłopczyka, Łukasza, spotkała się z mamą Oli. Mamy przypomniały sobie znajomość ze szkoły. Łukasz z Olą się zaprzyjaźnili.
Poznawali razem wszystkie tajemnice, a Łukasz dzięki Oli nauczył się jazdy na rowerze.
Z czasem ich przyjaźń zamienia się w uczucie
Resztę przeczytacie sami
Bohaterka na 5 gwiazdek
Pa  Cytuj!   
15.05.2015 15:17
Karolina454
Nowy
Nowy
Grupa: Użytkownicy
Postów: 2
Hejka
Moim ulubionym bohaterem z książki jest Adaś Cisowski. Ma on zdolności do rozwiązywania różnych skomplikowanym zagadek. Rozwiązał on między innymi zagadkę, którą stosował profesor w odpytywaniu swoich uczniów. Metoda polegała na tym, że każdy uczeń w notesie pana profesora Gąsowskiego miał swój numerek. Nauczyciel egzaminował im tak, że jednego dnia pytał 1, 10 i 20, gdyż w klasie było ich równo 30. Następną rozwiązaną zagadką przez Adasia była tajemnica zaginionego pióra. Potrafił on rozwikłać, gdzie znajduje się pióro jego kolegi i kto go zabrał. Najciekawszą, moim zdaniem przygodą rozwiązaną przez Adasia jest ta, w której ginęły drzwi w domu. Pewien Francuz, który szukał skarbu, zabierał co noc po kolei drzwi. Szukał bowiem w ten sposób podpowiedzi, gdzie znajduje się skarb.
Adam Cisowski jest chłopcem niepozornym, mającym zdolność do rozwiązywania zagadek. Rezygnuje on z wyjazdu nad morze, aby pomóc swojemu profesorowi Gąsowskiemu. Zyskuje on przy tym sympatię Wandy - siostrzenicy pana Gąsowskiego.
Osobiście chciałabym kolegować się z Adasiem, gdyż z pewnością wiele bym się od niego nauczyła. Z pewnością wiedziałabym także, w jaki sposób rozwikłać zagadkę zaginionej porcji lodów, która należała do ciebie
Pa :3    Cytuj!   

 Szybka odpowiedź
Imię:
Post:
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Gazeta Szkolna 
Dodaj temat! Odpowiedz! 
Wygenerowano w 8.83 sek. © 2006-2015 Marek Poniewierka [Klik] * PHP BP Team *