Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak
Temat zamknięty. Temat zamknięty. 
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Regulamin 
 Regulamin forum. Koniecznie przeczytaj!
 Autor: Wiadomość:
10.09.2006 21:20
Klik
Administrator
Administrator
Klik :: Avatar:
Grupa: Administratorzy
Postów: 117
Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Człowiek uczy się całe życie. Ponieważ Forum to miejsce publiczne, powinno spełniać określone normy obowiązujące w społeczeństwie. Często zdarzają się wypowiedzi które obrażają innych, często są to wypowiedzi pojedyncze, wypowiadane przez ludzi związanych emocjonalnie ze sprawami które komentują.

Przypominamy, że odpowiedzialność za wypowiadane komentarze spoczywa na osobie która je wypowiada. Administratorzy forum nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników. Jeśli jakaś wypowiedź narusza w jakikolwiek sposób zasady przedstawione poniżej - proszę nas o tym poinformować pisząc na adres paderewski_[at]_edukacja.strefa.pl

Pierwsza prośba do użytkowników: prosimy nadawać takie tematy wypowiedzi które zwięźle opisują rozpoczęty wątek. Piszcie na temat. Przeglądając forum nikt nie wejdzie do tematu który ma nic nie mówiący tytuł. Czytający Forum chcą poznać wasze opinie na dany temat, a nie Wasze domysły i przypuszczenia. Nie używajcie słów wulgarnych i obraźliwych, rozmawiajcie tak z innymi, jakbyśmy chcieli by oni rozmawiali z Wami.

Internautów interesują wypowiedzi przemyślane, usiłujcie pisać je poprawną polszczyzną, sprawdzajcie ich poprawność i tok myślenia zanim wyślecie na forum. Nie piszcie wypowiedzi skrajnie lakonicznych, cynicznych, zawierających głównie przymiotniki - bez dodatkowych komentarzy. To po prostu nie jest interesujące.

Czego nie wolno pod żadnym pozorem!
Nie wolno wyszydzać i obrażać innych, nawet jeśli reprezentują odmienne poglądy.
Nie wolno pisać reklam i wysyłać listów – łańcuszków.
Nie należy się zaciekle kłócić, jeśli już przedstawiacie swoje poglądy - nie piszcie ich pod wpływem emocji, przemyślcie je.
Nie wolno także zamieszczać komentarzy, które:
zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.)
Netykieta to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach w Internecie jak i na Naszym Forum.

Staraj się przestrzegać poniższych zasad i zwracaj uwagę innym, gdy chcą je łamać:

Jak pisać:
Pisz na temat.
Zanim założysz wątek sprawdź, czy temat już nie był omawiany. Użyj wyszukiwarki. Może odpowiedź już tam jest, a Ty niepotrzebnie będziesz komuśzabierać czas.
Postaraj się, by tytuł wątku, który zakładasz był czytelny i zrozumiały.
Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj.
Staraj się pisać tak, aby czytający nie głowił się nad zrozumieniem tekstu. Oddzielaj dłuższe partie tekstu.
Przestrzegaj także ortografii i gramatyki
Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników, emotikonow - to niegrzeczne.
Zwróć również uwagę, że zwracamy się do siebie per "Ty", a nie "ty". Ta mała różnica w literce ma tak naprawdę zasadnicze znaczenie - dokładnie określa ona charakter i ton wszystkich naszych wypowiedzi.
Tworząc nowy wątek pamiętaj o nadaniu mu odpowiedniego tytułu, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie.
Przed wysłaniem nowej wiadomości możesz użyć przycisku "Podgląd", żeby zobaczyć jak będzie wyglądała na Forum. Wykorzystaj to by sprawdzić i poprawić różne błędy czy też literówki.

Czego unikać:
Nie przeklinaj.
Nie podszywaj się pod innych.
Nie publikuj ogłoszeń ani reklam! Do ich publikacji służą serwisy ogłoszeniowe lub - wyznaczone fora.
Nie spamuj - nie zamieszczaj tej samej informacji w wielu miejscach.
Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum.
Nie wklejaj całych cudzych wypowiedzi lub artykułów - wystarczy je omówić lub podać link z odpowiednim komentarzem.

Uwagi dodatkowe:
Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji.
Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną wymianę poglądów, kontynuuj ją poza forum (skorzystaj z PM lub maila).
Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!
Jeżeli powołujesz się na cudze informacje, zawsze podawaj źródło tych danych.
Szanuj poglądy innych. Nie każdy musi się z Tobą zgadzać i mieć taki sam pogląd na różne sprawy. Zwracaj uwagę na dobór słów, bo bardzo łatwo możesz kogoś urazić. Warto pomagać sobie uśmieszkami:-) które pozwolą zrozumieć odbiorcy Twoje intencje. Nie każdy post musi być poważny i nie każdy żart śmieszny. Bądź wyrozumiały i panuj nad emocjami. Czasem lepiej coś przemilczeć niż niepotrzebnie wdawać się w nic nie wnoszącą dyskusję. Nie daj się też prowokować.
Czasem przypadkowo wyślą się dwa takie same posty po sobie - nie ma problemu jeśli usuniesz jeden z nich. Zrób to jednak w miarę szybko, bo później może zająć się tym prowadzący, a on nie lubi się patyczkować . Jeżeli już po wysłaniu wiadomości coś Ci się przypomniało, to nie wysyłaj od razu nowej, ale skorzystaj z możliwości edytowania i wprowadź zmiany do tekstu. Zarówno kasowanie jak i edycja wymaga bycia aktualnie zalogowanym na Forum.
Wszędzie tam, gdzie Twoją informację może przeczytać wiele osób, staraj się pisać zwięźle i rzeczowo. Nie cytuj też całych postów poprzedników, a w odpowiedzi umieść tylko te fragmenty, na które się powołujesz. Podawaj zawsze bardzo konkretny temat postu, bo często właśnie po tematach wyszukuje się informacje.

Prosimy stosować się do tych zasad, a na Forum spotkasz się z życzliwą atmosferą i rzeczową pomocą.

Łam te zasady, a będziesz ignorowany, niemile poprawiany czy też Twoje posty po prostu zaczną znikać kasowane przez administratora i moderatorów.

Pamiętaj, że spotkasz się z reakcją zależną od Twojego podejścia do innych i sposobu pisania postów.

Ponadto będziemy kasować wypowiedzi które zawierają linki do stron komercyjnych, zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe, są reklamami.

Pamiętaj! Forum działa jak bumerang. Uczucia jakimi się z nami podzielisz - wrócą do Ciebie wcześniej czy później

Jeszcze raz przypominamy : jeśli jakaś wypowiedź narusza w jakikolwiek sposób zasady tu przedstawione - proszę nas o tym poinformować pisząc na adres: paderewski_[at]_edukacja.strefa.pl.

Klikając odnośnik Rejestracji lub Wysyłając komentarz w sposób anonimowy potwierdzasz jednocześnie, że zgadzasz się przestrzegać przytoczone tutaj zasady.    Cytuj!   

 Szybka odpowiedź
Imię:
Post:
Indeks Forum -> W staszowskiej "dwójce" - interaktywna gazeta dla uczniów, rodziców i nauczycieli -> Regulamin 
Temat zamknięty. Temat zamknięty. 
Wygenerowano w 0.245 sek. © 2006-2015 Marek Poniewierka [Klik] * PHP BP Team *